Fotoworkshop Hájek 2022

proběhl 8.-10. dubna 2022

Pod vedením Petra Janžury

Focení pro dobrou věc...

Účastníci fotoworkshopu – odvážní amatérští fotografové,  měli možnost seznámit se blíže s jedinečným poutním místem a nasát jeho atmosféru. V pátek se sešli v podvečer v Hájku a byli seznámeni s úkolem nafotit každý soubor fotek z Hájku a podpořit tak benefici a koncert Hájeckou notu 2022. V pátek večer jsme byli upozorněni na koncert, který se konal v hospodě u Hamouzů. To jsme si nemohli nechat ujít. Stmelili jsme tak partu a rozptýlili obavy z úkolu, který nás v sobotu čeká. 

V sobotu ráno proběhla prohlídka od sklepa po půdu a poté už se fotografové pustili do samostatného hledání dobrých foto úlovků. Po obědě si každý třídil snímky a pod vedením Petra Janžury se hledala další témata, zaměření, konzultovala se úprava fotografií. Po večeři následovalo večerní focení kláštera a focení se světelnými efekty. Konal se vlastně happening a každý měl možnost vymyslet a přispět nějakým svým originálním nápadem. 

V neděli dopoledne jsme měli možnost fotit, konzultovat tvorbu s Petrem Janžurou,  ale také pobýt a načerpat duchovní sílu v Loretě. Odpoledne jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů. 

Děkuji Elišce, Monice, Serafovi

Petrovi za skvělé vedení!

Lucie

Každý z nás měl možnost zachytit během krátké doby svým jedinečným okem Ducha místa.

Pokud jste zvědaví na výsledek focení, tak přijďte
28. 5. 2022 do Hájku. Fotografie účastníků fotoworkshopu se stanou součástí benefiční výstavy
pro Hájek.